Drodzy Aniołowie Misji,
Wspólnoty Żywego Różańca,
Środowiska Misyjne

„Chrystus zmartwychwstał. On jest kamieniem węgielnym. Już raz próbowano odrzucić Go i pokonać, ze strażą i opieczętowanym kamieniem grobowym.
Ale kamień ten został odwalony. Chrystus zmartwychwstał !”

św. Jan Paweł II

Nasza wiara opiera się na pewności, że nasz Pan Jezus Chrystus przeszedł ze śmierci do życia, że zmartwychwstał i żyje po prawicy Boga.
Bez tej pewności wiary nikt nie odważyłby się cierpieć za Chrystusa, a nawet oddać swoje życie za wiarę.
Święta wielkanocne są odnowieniem tej pewności i szansą na odnowienie naszego życia, „które się zmienia, ale się nie kończy”.

Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa sprawia, że misjonarze nadal opuszczają swoją ojczyznę, aby ją głosić pośród ludów i narodów, którym ta prawda jest nieznana, obojętna lub zapomniana. Aniołowie Misji i wspólnoty Żywego Różańca wspierają dzieła, które pozwalają na głoszenie Zmartwychwstałego Chrystusa w każdym zakątku świata.
„Bóg zapłać” za Wasze modlitwy i zaangażowanie w projekty misyjne!

Niech Zmartwychwstały Pan ukoi Wasze serca, które często doświadczają trudnych do uniesienia trosk, zmartwień i bólu…
Niech Jego łaska pozwoli z wiarą i ufnością na lepsze jutro patrzeć w przyszłość.
Niech obdarzy Was zdrowiem i pokojem, którego świat dać nie może.
Wzajemny szacunek i miłość niech panują w Waszych rodzinach i środowiskach.

Radosnego Alleluja i błogosławionych Świąt Wielkanocnych życzy

Wydział Misyjny Archidiecezji Katowickiej:

ks. bp Grzegorz Olszowski
ks. dr Grzegorz Wita