Tegoroczny projekt akcji Kolędnicy Misyjni pragnie przybliżyć dzieciom i dorosłym Papuę-Nową Gwineę. Jest to drugie co do wielkości państwo w Oceanii otoczone Oceanem Spokojnym, Morzem Koralowym i Morzem Nowogwinejskim.

„W tym roku kolędowania nasze serca będą bardzo blisko dzieci i misjonarzy z Papui i Nowej Gwinei. Ten odległy skrawek ziemi rozsiany na Oceanie Spokojnym jest bardzo młodym Kościołem, borykającym się z wieloma problemami. Pokazuje nam on jednak, że żadne trudności nie odrywają od Miłości Chrystusa. Każdego roku przybywa tam nowych ochrzczonych, pracuje tam także najwięcej polskiej polskich misjonarzy w całej Oceanii, a także czterej biskupi z naszej ojczyzny” – napisał do dzieci ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM w Polsce.

Zainteresowanych pomocami i materiałami kolędowania prosimy o kontakt z Wydziałem Misyjnym archidiecezji katowickiej, nr telefonu 504 996 769. Zachęcamy do włączenia się i organizowania Kolędników Misyjnych.

Na ARCHIDIECEZJALNE SPOTKANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH zapraszamy 07 stycznia 2023 roku do parafii św. Wojciecha w Mikołowie. Spotkanie rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 10.