„Będziecie moimi świadkami” to słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich, które wskazują, że każdy ochrzczony człowiek jest uczniem-misjonarzem. „Forma liczby mnogiej podkreśla wspólnotowo-eklezjalny charakter misyjnego powołania uczniów. Każdy ochrzczony jest powołany do misji w Kościele i z mandatu Kościoła – misja jest więc realizowana razem, a nie indywidualnie, w komunii ze wspólnotą kościelną, a nie z własnej inicjatywy. I nawet jeśli ktoś w jakiejś szczególnej sytuacji sam wypełnia misję ewangelizacyjną, to wypełnia ją i powinien ją zawsze wypełniać w komunii z Kościołem, który go posłał” (Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2022). To wołanie papieża Franciszka ma nas obudzić do powszechnej misji ewangelizacyjnej, która niczym „Boskie DNA” wpisana jest w żywy organizm, jakim jest Kościół.
Dziś Kościół, przez osobę papieża, zaprasza każdego ochrzczonego, aby podjął misję osobiście i we wspólnocie, z mocnym przekonaniem, że głosi Jezusa, który go posłał. (...)

Uczyńmy ten Tydzień Misyjny wielkim świętem dziękczynienia za dar misjonarzy i współpracowników dzieła misyjnego oraz za beatyfikację Pauliny Jaricot.
Niech w realizacji misyjnych planów prowadzi nas zawsze Boże Miłosierdzie.

Z wyrazami szacunku i oddania

ks. dr Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM