Eucharystia pod przewodnictwem bp. Grzegorza Olszowskiego była centralnym punktem spotkania Aniołów Misji, które miało miejsce w Adamowicach. W homilii ks. Grzegorz Wita podkreślał, że rolą Aniołów Misji jest „zasypywanie przepaści pomiędzy misjonarzami a wiernymi archidiecezji katowickiej”.

Zwracając się do zebranych w Adamowicach ks. Grzegorz Wita, dyrektor Papieskich Dzień Misyjnych w archidiecezji katowickiej stwierdził, że nie są „zapleczem, tylko sercem Kościoła”. – Naszym zadaniem jest bycie kurierami miłości, dzięki naszej pomocy dokonuje się wiele dobra – powiedział. – Z anielską misją ruszamy w świat, pełni zachwytu, że należymy do Boga, że jesteśmy na Jego służbie – dodał.

Przybliżył także ideę stojącą za Aniołami Misji. – Myślę, że Aniołowie Misji to wyjątkowe dzieło, wyrastające z konkretnych potrzeb misjonarzy: to oni proponują projekty i oni są gwarantem dobrego wykorzystania przekazanych środków – wyjaśnił.

– Aniołowie czują się partnerami dla misji – nie są skarbonką czy zapleczem. Mogą wybrać misjonarza, dowiedzieć się czegoś o nim i „oswoić go”, nawiązując z nim przyjacielską więź. Budujemy też jedność naszego lokalnego Kościoła – diecezjanie pomagają misjonarzom archidiecezji katowickiej – stwierdził.

„Aniołowie Misji” to projekt polegający na wspieraniu misjonarzy pochodzących z lokalnego Kościoła. W wydawanym corocznie kalendarzu jest opisanych 12 różnych inicjatyw misyjnych, które można wpierać, wpłacając przez kolejny rok wybraną przez siebie sumę pieniędzy.