PROJEKT AM 00

PROJEKT AM 114

Budowa drogi do Nabwalyi

Projekt AM 00Fundusz Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej

To kontynuacja projektu gromadzenia funduszy potrzebnych w sytuacjach nagłych i trudnych. Chodzi o wypadki związane z ratowaniem życia i zdrowia naszych misjonarzy. Wykupienie im ubezpieczenia zdrowotnego, czy biletów lotniczych na wyjazd lub powrót z misji. Czasem pojawiają się nagłe wypadki lub potrzeby na misjach, na które szybko muszą znaleźć się pieniądze. Z tych środków pokrywa się zakup rękodzieła i pamiątek z krajów misyjnych. Jest to też forma wsparcia tamtejszej ludności czy parafii misyjnych.

Odpowiedzialny: ks. dr Grzegorz Wita

Projekt AM 113 - Stypendia mszalne dla kapłanów–misjonarzy

Ofiary mszalne stanowią źródło wsparcia dla misjonarzy. Kodeks Prawa Kanonicznego określa, że „wierni składający ofiarę, aby w ich intencji była odprawiona Msza Święta, przyczyniają się do dobra Kościoła oraz uczestniczą przez tę ofiarę w jego trosce o utrzymanie szafarzy i dzieł” (kan.946). Mogą to być msze pojedyncze lub tzw. „gregoriańskie”.

Odpowiedzialny: ks. dr Grzegorz Wita

Projekt AM 114Budowa drogi do Nabwalyi

Po restrykcjach związanych z pandemią wróciła zupełnie inna rzeczywistość. Życie ludzi w buszu stało się jeszcze trudniejsze… W ubiegłym roku udało się wywiercić dwie studnie głębinowe, przed deszczami planowane są następne. Czysta i łatwo dostępna woda ze studni to przeogromna pomoc dla ludzi z Nabwalyi. Teraz czas na kontynuację budowy drogi. Przejezdna droga przez cały rok, nawet w porze deszczowej, jest ważnym projektem dla ludzi żyjących w buszu. Prace przygotowawcze już ruszyły. Zwożone są kamienie na trudne odcinki drogi. Mocno poszerzane są przejazdy przez tymczasowe rzeki, aby je utwierdzić betonem. Na grzęzawiskach trzeba zrobić mocne groble. Jest to obecnie główny, ale też trudny projekt, który bardzo ułatwi życie mieszkańcom. Ks. Waldemar z góry dziękuje za zrozumienie oraz wsparcie. Bez pomocy Aniołów Misji niewiele da się zrobić.

Odpowiedzialny: ks. Waldemar Potrapeluk, Nabwalya, Zambia