PROJEKT AM 118

Pomoc w rozbudowie stacji misyjnych

PROJEKT AM 119

Wsparcie młodej parafii św. Leona Wielkiego

PROJEKT AM 120

Wsparcie projektów duszpasterskich dla dzieci i młodzieży

Projekt AM 118pomoc w rozbudowie stacji misyjnych

Parafia Chrystusa Króla w Likumbi ma 14 stacji. Centrum życia to kościół, a raczej kaplica. Tam właściwie wszystko się dzieje. Modlitwa, nauka, posiłek po modlitwie, tam też ludzie śpią, jak są większe spotkania i przybywają osoby z innych stacji na kilka dni. Niektóre większe stacje mają też przy kościele pokoik, w którym można sprawy biurowe załatwiać, czy spożyć posiłek po mszy. Często też jest wiata tzw. Insaka, gdzie się gotuje i katechizuje. Jednak jakość tych budynków jest w większości bardzo słaba. Czasem większy wiatr lub deszcz może wszystko powalić. Ten projekt ma pomóc w budowie i modernizacji tych obiektów. Największy koszt, to budowa dachu. Cegły mogą wyrobić sami, cement i wybudowanie murów też są w stanie zrobić. Potrzeba pomocy przy zbudowaniu konstrukcji stalowej zadaszenia, które przykryje całość i nie obciąży słabych murów. Koszt takiej konstrukcji to około 5 000 dolarów. Jako pierwsza wsparcie otrzyma stacja Muchinga, która od zeszłego roku pracuje bardzo dobrze i wymaga nowego kościoła, bo ten istniejący jest w złym stanie i staje się za mały na rozrastającą się wspólnotę. Ks. Piotr dziękuje za każdą pomoc Aniołów Misji.

Odpowiedzialny: Ks. Piotr Kołcz, Likumbi, Zambia

Projekt AM 119wsparcie młodej parafii św. Leona Wielkiego

Ks. Michał Matysik otrzymał zadanie utworzenia nowej parafii.. W ubiegłym roku rozbudował kościół z zakrystią i biurem parafialnym. Wybudował plebanię i budynek gospodarczy z garażami, udało się też wydrążyć studnię (75 m). Trwa budowa toalet publicznych z prysznicami. Te wszystkie działania związane z infrastrukturą pochłaniają wiele środków. Jednakże pierwszorzędnym celem misji jest działalność duszpasterska. Dlatego ks. Michał dba o regularne kształcenie katechistów, nauczycieli i liderów grup parafialnych. Te działania również wymagają środków finansowych, ale przynoszą dobre owoce. Odbywają się cotygodniowe katechezy dla dzieci i młodzieży. W każdą niedzielę katechezy formacyjne są kierowane do wszystkich parafian. Dotyczą one liturgii i sakramentów, by parafia była żywym Kościołem, miejscem oddawania czci Bogu i uświęcenia. Dzięki wsparciu Aniołów Misji ta młoda parafia może się rozwijać. I to nie tylko pod względem infrastruktury, ale przede wszystkim duszpastersko.

Odpowiedzialny: ks. Michał Matysik, Kabangwe, Zambia

Projekt AM 120wsparcie projektów duszpasterskich dla dzieci i młodzieży

Przed ks. Dawidem Sładkiem stoi poważne zadanie, a mianowicie budowa nowej kaplicy w Barowoje, miejscowości oddalonej od Szczucińska o 25 kilometrów. Potrzebny jest też nowy samochód, aby siostry zakonne, które przybyły do parafii mogły dojeżdżać do kościoła i prowadzić dzieła misyjne. Te dwie inwestycje pochłoną znaczną część budżetu parafii. Potrzeba kolejnych środków, by kontynuować projekty duszpasterskich dla dzieci i młodzieży. Ten projekt jest wsparciem pracy z dziećmi i młodzieżą. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów potrzebnych do pracy katechetycznej oraz organizację wyjazdów rekolekcyjnych dla młodych parafian. Ksiądz misjonarz dziękuje za każdą pomoc i troskę.

Odpowiedzialny: ks. Dawid Sładek, Szczucińsk, Kazachstan