Przyjęto do realizacji następujące zadania:

Projekt AM 69: Budowa donków św. Pawła w parafii Masansa (Zambia)

W ubiegłym roku przedstawiliśmy projekt budowy 5 domków św. Pawła Apostoła w trudno dostępnych częściach naszej rozległej parafii. Domki te lokowane są w pobliżu miejsc których działają także inne, mniejsze wspólnoty. W ten sposób powstają miejsca, gdzie wierni z sąsiednich wspólnot i ich liderzy mogą się razem spotkać, a przede wszystkim stać się miejscami formacji dla okolicznych liderów. Ksiądz dociera do poszczególnych stacji średnio raz na dwa miesiące. Oprócz tego w okresie Wielkiego Postu, a jest to czas pory deszczowej, można będzie zatrzymać się w takich domkach na nocleg i następnie odwiedzać sąsiednie stacje z rekolekcjami. Taka chatka dawałaby także możliwość dłuższego pobytu w danym miejscu i odwiedzania rodzin mieszkających w okolicy.

Nasze skromne misjonarskie doświadczenie pokazuje, że takie dłuższe, kilkudniowe odwiedziny przynoszą wiele duszpasterskich owoców.

Dlatego w Roku Pańskim 2019 prosimy Was o kontynuację modlitewnego i materialnego wsparcie tego projektu. Nasi wierni najczęściej budują z materia­łów im dostępnych takich jak: glina i trawa. Cement i blacha w buszu są luksusem.

odpowiedzialny: ks. Marek Paszek, Masansa, Zambia

Projekt AM 70: Funkcjonowanie parafii Taraz (Kazachstan)

Od roku jestem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w mieście Taraz na południu Kazachstanu. Codziennie odprawiam msze święte, razem z siostrami i wiernymi odmawiamy różaniec. W czasie wakacji zorganizowaliśmy z siostrami letnie półkolonie w naszej miejscowości dla dzieci i młodzieży. W minionym roku opłaciliśmy zakup 4 nowych ławek, pulpitu, klęcznika, obrazu Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej do kościoła. Ponadto pomalowano wieżę i krzyż oraz odnowiono rynny.

W najbliższym czasie planujemy nabyć dwa kotły gazowe oraz skompletować wyposażenie wyremontowa­nego pierwszego piętra domu katechetyczno-gościnnego.

Dziękuję wszystkim, którzy modlą się za mnie i za wszystkich misjonarzy i składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary materialne.

odpowiedzialny: ks. Rafał Dąbrowski, Taraz, Kazachstan

Projekt AM 00: Fundusz Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej

Wraz z rozwojem „Aniołów Misji" - programu pomocowego dla działań śląskich misjonarzy i wspólnot, w których posługują, pojawił się tajemniczy projekt AM 00 „dla niezdecydowanych lub pozostawiających organizatorom podział środków do zagospodarowania". Od tego czasu cieszy się rosnącą popularnością. Dlatego, tym razem, postanowiłem poświęcić mu osobną kartkę w kalendarzu. I zachęcić do przekazywania nań swoich wpłat.

Prowadzanie programu „Aniołowie Misji" także związane jest z pewnymi kosztami jak np. wydanie kolejnej edycji kalendarza, organizacja dorocznego spotkanie Aniołów Misji oraz organizacja spotkań środowisk misyjnych archidiecezji katowickiej: wiosennego w Tychach, czerwcowego Rajdu Misyjnego, listopadowych rekolekcji w Pogórzu, adwentowego spotkania krewnych misjonarzy pochodzących z archidiecezji katowickiej, a nade wszystko organizacja Archidiecezjalnych czy Metropolitalnych Kongresów Misyjnych. Część z nich pokrywa właśnie ów projekt AM 00.

Jednak, najbardziej przydatne okazuje się takie gromadzenie i posiadanie środków w sytuacjach nagłych i trudnych, związanych z ratowaniem życia i zdrowia naszych misjonarzy. A są to wydatki rzędu kilku tysięcy dolarów.

odpowiedzialny: ks. dr Grzegorz Wita, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych archidiecezji katowickiej